Press "Enter" to skip to content

Mocna odpowiedź polskiego premiera: „Nie przejmujemy się tym, co mówi Martin Schulz! Jego partia uzyskała najgorszy w historii wynik w wyborach!

– Nie przejmujemy się tym, co mówi Martin Schulz. On ma własne problemy. Przypominam, że jego partia uzyskała najgorszy w historii wynik w wyborach. Jeżeli pan Martin Schulz próbuje rozmawiać w Europie z innymi krajami takim językiem, to chyba skazuje się na jeszcze większą marginalizację – powiedział wicepremier i minister kultury prof. Piotr Gliński w programie „Gość Wiadomości”.

Szef SPD Martin Schulz zagroził w wywiadzie dla „Bilda”, że Niemcy ograniczą swoje wpłaty do przyszłego budżetu Unii Europejskiej, jeżeli kraje korzystające z funduszy, takie jak Węgry i Polska, nie pomogą w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego.

Słowa Schulza skomentował w programie „Gość Wiadomości” wicepremier i minister kultury prof. Piotr Gliński. – Nie przejmujemy się tym, co mówi Martin Schulz. On ma własne problemy. Przypominam, że jego partia uzyskała najgorszy w historii wynik w wyborach. Jeżeli pan Martin Schulz próbuje rozmawiać w Europie z innymi krajami takim językiem, to chyba skazuje się na jeszcze większą marginalizację – powiedział.

Według Schulza problemem Europy są rządy Polski i Węgier a nie postępująca islamizacja!

Wicepremier zgodził się z wypowiedzią premiera Węgier Viktora Orbána, że kluczową sprawą dla Polski i Węgier jest przekonanie innych krajów Unii Europejskiej o skuteczności pomocy ludziom w krajach ogarniętych wojną.

– Wiele państw przekonaliśmy do tego stanowiska. Nawet wypowiedź Donalda Tuska swego czasu była przyznająca nam rację, że ta polityka, stosowana przede wszystkim przez Niemcy, zbankrutowała – powiedział.

Za: TVP.info

Merkel i Schulz uznają islam za część niemieckiej kultury i grożą Europie Środkowej

Comments are closed.